01
04 Şubat
Domain Fiyatları

Domain Fiyatları

Piyasada domain fiyatları genel olarak yıllık 10 $ + KDV civarındadır. Domain ücretleri tüm firmalar tarafından yıllık olarak talep edilmektedir. Bunun nedeni domainlerin yıllık kiralama sistemi ile satın alınabilir olmasından kaynaklanmaktadır. Bir yıl sonra domain ücreti ödemezseniz domain 2 ay içerisinde boşa düşer ve farklı bir kullanıcı satın alabilir.Domainler yıllık olarak kiralanabildiği gibi 1 yıldan fazla süre ile de kiralanabilmektedir. com, net, org, info gibi global domainler 10 yıl, com.tr, gen.tr, edu.tr vb. yerel domainler ise 5 yıllık kiralanabilmektedir.Domainler yıllık olarak kiralanabildiği gibi 1 yıldan fazla süre ile de kiralanabilmektedir. com, net, org, info gibi global domainler 10 yıl, com.tr, gen.tr, edu.tr vb. yerel domainler ise 5 yıllık kiralanabilmektedir.Domain aynı zamanda alan adı olarak ta bilinmektedir. Alan adı fiyatları ile ilgili detaylı bilgi ve sipariş için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

DEVAMI
02
04 Şubat
Domain Nedir?

Domain Nedir?

Domain (alan adı) internet üzerinde kelimelerin ya da rakamların tescil edildiği isimlerdir. Web sitelerinin bir isimler yani adresleri olmak zorundadır. mncajans.com bir domaindir, bu domain dns protokolü ile bir hosting hizmetine bağlanır ve ip adresleri üzerinden yayın yapar. Her web sitesinin bir domaini olmak zorundadır. Domain olmazsa web siteleri sadece ip adresleri üzerinden çalışabilir bu da çok fazla tercih edilen bir sistem değildir.Domain aynı zamanda sizin, yada sahip olduğunuz şirketin İnternetteki kimliğidir. İnternette yer almak istediğiniz takdirde ilk olarak alan adınızı (domain) satın almanız gerekir. Alan adınızın uygun, kolay ve hatırlanabilir olması önemlidir. Sahibi bulunduğunuz firmanız, tanınmış olan soyadınız, markanız için halen alan adı almadıysanız bunu en kısa zamanda almanızı öneririz. Günümüzde birçok firma bunu zamanında yapmadığı için ya çok yüksek meblağlar ödeyerek isimlerini almak, ya da çok farklı ve uygun olmayan isimler altında firmalarını İnternete açmaktadır.

DEVAMI
03
04 Şubat
DNS Nedir?

DNS Nedir?

DNS host isimleri ile IP adresleri arasında eşleştirmeler yapan dağıtılmış bir databasetir. DNS server verilen bir makina adının IP adresini çözerek makinaların Internet üzerinde host ismleri ile haberleşmelerine olanak tanır. Bu ayrık database sistemi Internetin başarısında büyük bir rol oynar. Internet üzerinde makina isimlerinin dağıtılması bir makina üzerine gelebilecek fazla yükü alır. Tek bir kişinin veya kurumun Internet isimlerini Internetin büyüme hızına paralel olarak tutabilmesi imkansızdır. Internet komitesi bu sorunu Domain Naming System’ i (DNS) kurarak çözmektedir.İsmi aldığınız yere DNS bilgilerini verdiğiniz takdirde, alan adınız o sunucularda sizin için açılan hostinge yönlenmiş olacaktır.Başka bir yerden almış olduğunuz ismi bizim sunucularımıza yönlendirme işlemini sizin adınıza biz yapmaktayız. Kendiniz bu yönlendirmeyi yapmak isterseniz.

DEVAMI
04
04 Şubat
Hosting Sorgulama

Hosting Sorgulama

Hosting hizmeti bir alan adı üzerinden sitenin yayınlanmasını sağlamaktadır. Bu nedenle hosting hizmeti sorgulanarak müsait olup olmadığı kontrol edilecek bir hizmet değildir. Bir domain (Alan adı) alma aşamasında domain sorgulama (domainsorgulama.htm sayfasına link verilecek) yapılarak domain daha önce alınmamışsa satın alabilir ardından istediğiniz firmadan hosting hizmeti alabilirsiniz. Bu nedenle hosting sorgulama adında bir sistem yoktur.

DEVAMI
05
04 Şubat
Hosting Fiyatları

Hosting Fiyatları

Türkiye' de yayın yapacak olan kurumsal bir firmanın web sitesi için hosting fiyatları ortalama 50 $ ile 250 $arasında değişmektedir. Piyasada bir çok bireysel hosting satan firma mevcuttur. 10 $ ile 50 $ arasında değişen hosting fiyatları daha çok bireysel internet sitesi sahiplerine hitap etmektedir. Bu nedenle firma sitesi yayınlamayı düşünüyorsanız kurumsal hosting hizmeti veren firmalardan fiyat almanız sizin için daha sağlıklı olacaktır.Mnc Ajans hosting hizmetini bireysel ve kurumsal olarak iki farklı şekilde sunmaktadır. Kurumsal hosting sitelerinin barındığı sunucular çok daha yüksek performansa sahip ve çok daha yüksek güvenlikte çalışmaktadır. Bu nedenle kıyaslama yaparken fiyat aldığınız hosting firmasının bireysel ve kurumsal hostingleri aynı sunucuda barındırmadığına dikkat edin.Hosting fiyatları yıllık olarak talep edilmektedir.

DEVAMI
06
04 Şubat
Nasıl Bir Hosting Almalıyım?

Nasıl Bir Hosting Almalıyım?

Nasıl bir hosting almanız gerektiğine bir türlü karar veremiyor ve bu konulardaki teknik terimleri anlayamıyorsanız lütfen bu yazımızı dikkatle okuyunuz.Bazı siteler dimaik yapıda oluyazılım alt yapısı ile hazırlanmıştır. Bu tarz sitelere forumlar, e-ticaret siteleri, yönetim paneli olan ve sizin tarafınızdan admin panelinden güncellenebilen siteler örnek verilebilir. Öncelikle bu tarz sitelerin database ve yazılım diline bakmak gerekir. PHP bir yazılımsa sizin için en uygunu Linux bir hosting almaktır. Sayfa uzantıları asp veya aspx ise windows hosting en doğru tercihtir.

DEVAMI
07
04 Şubat
Hosting Nedir

Hosting Nedir

Hazırladığınız web sayfalarını yüklemek için bir alana ihtiyacınız vardır. Sitenizin çalışması için konfigüre edilmiş olan sunucularda sizin için ayrılan alana hosting denir. Hosting hizmeti bilgisayarlardan daha güçlü olan sunucu dediğimiz makinalar üzerinden sağlanmaktadır. Sunucular sürekli açık ve günün her saati erişilebilir olmak zorundadır.Size gece 03:00' te bile bilgisayarınızdan www.mncajans.com adresine girdiğinizde web sitesi karşınıza geliyorsa o anda sizin bilgisayarınız bizim sunucumuza bağlanıp bizim sitemize ait olan dosyaları sizin bilgisayar ekranına taşıyor demektir. İşte bunun için sunucuların sürekli açık ve internete bağlı olmaları gerekir.Sunucular datacenter dediğimiz özel odalarda saklanmaktadır. Bu odalarda sürekli bir sistem mühendisi, jeneratör, klima, metro internet (yüksek hızda internet) olması gerekmektedir. Tüm bu materyaller bir araya geldiğinde sunucu ve hosting hizmeti sağlanmış olmaktadır.Ayrıca maillerde yine bu sunucular üzerinden sağlanmaktadır.

DEVAMI
08
04 Şubat
Sanal Mağaza

Sanal Mağaza

E-ticaret hizmeti diğer bir adıyla sanal mağaza kurulumu internet üzerinden satış yapmanızı sağlayan bir sistemdir. İnternet üzerinde mağaza oluşturarak istediğiniz her ürünü kredi kartı ve banka havalesi ödeme sistemleri ile satabilirsiniz. Sanal mağaza size gerçek bir mağaza açmaktan çok daha ucuza mal olacaktır. Bu nedenle günümüz internet teknolojisi insanlara ticareti oldukça kolay bir hale getirmiştir.

DEVAMI
09
04 Şubat
E-Ticaret Fiyatları

E-Ticaret Fiyatları

Web Tasarım sektöründe E-Ticaret sitesi (Online ürün satış sitesi) iki farklı şekilde müşterilere sunulmaktadır. Bunlardan birincisi hazır e-ticaret paketleridir. Hazır e-ticaret paketlerine oldukça düşük bütçelerle sahip olabilirsiniz. Sektörde e-ticaret paketlerinin ortalama fiyatları 500 $ ile 5.000 $ arasında değişmektedir. Paket alımlarında istediğiniz ek özelliklere göre paket fiyatı artmaktadır.Diğeri ise özel e-ticaret geliştirmedir. Özel e-ticaretin hazır e-ticaret paketlerine göre avantajları ve dezavantajları vardır. Avantajlarını sayacak olursak ilk olarak size özel olarak hazırlandığı için tam istediğiniz bir alt yapı ve tasarıma sahip olacağınızı söyleyebiliriz. Özel e-ticaret sitesi yaptırdığınız takdirde web sitenizi dilediğiniz sunucuda barındırabilir açık kaynak kodları ile dilediğiniz firmaya ve kişiye sitenizde değişiklik yaptırabilirsiniz.Özel e-ticaretin en büyük dezavantajı ise paket e-ticaret sitelerine göre oldukça maliyetli olmasıdır. Ortalama bir e-ticaret sitesi bir yazılımcının tam mesai ile 4/5 ay kadar zamanını almaktadır.

DEVAMI
10
04 Şubat
İnternette Reklam

İnternette Reklam

Internet, bugüne kadar gelen tanıtım ve pazarlama anlayışına yepyeni bir boyut getirmektedir. Internet üzerinde Web sayfaları standart olarak; ? Yüz yüze iletişime ( görüntüsel anlamda ) yer verir. Yazılı iletişime yer verir. Sözlü iletişime yer verir. Hareketli ve hareketsiz görüntü iletişimine yer verir.Internet üzerinde, kişilerin etkileşimli olarak yararlanabileceği, hareketli ya da hareketsiz, sesli ya da sessiz görüntülerden oluşan tanıtım amaçlı ekran sayfalarıdır. Benzer bir tanıtım ortamı olan televizyon, yapısının gereği, ihtiyaç sahibi potansiyel müşterileri etkilemek için, farklı zaman, kanal ve sürelerle yayın yapmak zorundadır.

DEVAMI