01
16 Nisan
Google Reklam Yönetimi

Google Reklam Yönetimi

Markanızı tanıtmak amacı ile Google AdWords ile internet üzerinden reklamlar yayınlanabilirsiniz. Yapacağınız reklamların etkisini yine aynı şekilde dönüşüm takibi sistemi ile takip edebilirsiniz. Doğru hesaplar ile daha ucuz fiyatlar ile reklamlarınızı yaparak markanızın değerini arttırabilirsiniz. Google AdWords reklamlarına yüksek bir miktar ayırmanız bu konuda size daha iyi bir geri dönüş olacağı şeklinde açıklanır. Google AdWords reklamlarında ilk bütçe yüklemesini yaptıktan sonra reklamlara başlanması ile sizin ile birlikte aynı anahtar kelimeyi belirten rakiplerinizin sıralama da nasıl yer aldığını öğrenebilirsiniz. Bu sistem sayesinde google yayınlanacak olan reklamlar ile nasıl geri dönüş alacağınızı da görebilir ve buna göre iyileştirme yapara etkili sonuçlar alabilirsiniz. Google AdWords reklamları ile markanızı daha iyi bir şekilde tanıtmak için yapmanız gereken bu konuda en doğru şekilde hesaplama yapmanız gerekir. Google AdWords reklamlar ile markanızın reklamlarını sizlerde internet üzerinden yapabilir ve bu şekilde sonuç alabilirsiniz. Reklamlarda tıklama başına kazanılacak olan maliyet ile bu şekilde geri dönüşler oldukça iyi sonuçlar alınmasına yardımcı olabilir. Google reklam yönetimi ile istediğiniz de reklamlarınızı yöneterek bu şekilde markanızın tanıtımını daha iyi sonuçlar alabilecek şekilde yapabilirsiniz.

DEVAMI
02
16 Nisan
Hazır mı, özel e ticaret mi?

Hazır mı, özel e ticaret mi?

E-ticaret sistemini kullanacak olanlar için ilk olarak e-ticaretin ne olduğunu açıklayalım. İnternet ortamında gerçek veya sanal ürünlerin para ile satılması durumuna e-ticaret denir. Devamlı olarak hizmet verilen bu alanda kolayca alışverişler yapılarak bu şekilde ürünler teslim alınabilir. Zahmetsiz alışveriş seçeneği ile hizmet veren bu alışveriş siteleri aradığınız her ürünü internet üzerinden bulma imkanı sağlar. Web sitesi üzerinden yapılan satışlarda devamlı olarak pazarlama yapmanız veya ürünleri tanıtmanız halinde satışlar oranında hızlı yükselişler olabilir. Sanal olarak işleneceğiniz mağazalar sayesinde bu durumda mağaza maliyetlerinizde azalabilir. E-ticaret sistemi kurulurken özellikle dikkatli olunması ve daha kullanışlı bir şekilde hazırlanması gerekir. Mağaza açmak istediğiniz de nasıl mağazanın yerini işlek cadde üzerinden seçiyorsanız aynı mantık ile e-ticarette bu şekilde arama motorunda ilk sıralarda çıkacak olan siteniz üzerinden rahatlıkla yapabileceğiniz bir iştir. Yapılacak olan web sitesinin buna göre kullanışlı ve dikkat çekici olması sayesinde daha fazla ulaşım sağlanacağından istenildiği gibi sonuçlar alınabilir. Hazır mı, özel e ticaret mi? Diye merak ediyorsanız bu durumda hazır e ticaret istediğinizi almanız konusunda size yeterli gelmeyebilir. Daha hızlı sonuç alma konusunda hazır e ticaret sistemleri daha kısa sürede işlem yapmaya başlamanıza yardımcı olabilir.

DEVAMI
03
16 Nisan
Nasıl bir hosting almalıyım?

Nasıl bir hosting almalıyım?

Web sitesi hazırlamak isteyenler bu konuda gerekli olan işlemleri yapmaları için bu şekilde gerekli olan farklı işlemleri hosting firmasından da talep edebilirler. Nasıl bir hosting almalıyım? Diyorsanız bu konuda profesyonel olarak hizmet alabilir ve bu şekilde daha kaliteli sonuçlar elde edebilirsiniz. Barındırma olarak da bilinen hosting hizmetleri bu şekilde yapılacak olan dosyaların saklanma işleminin verilen alanlarda yapılmasını sağlar. Web sitesinden yayınlanmak istenen resimler veya dokümanlar için internet üzerinden yapılacak olan aramalarda sonuç alınması için hosting hizmeti kullanılır. İnternet üzerinden yapmış oldukları web sitelerindeki bilgilerin barındırılması işlemidir. Hızlı bir bağlantı ile yüksek bant genişliği ile hizmet verilir. Hazırlayacağınız web sitesinin daha fazla kişi tarafından tercih edilmesi için bu konuda yapmanız gereken ilk olarak hazırlık aşamasında buna uygun olacak şekilde hazırlık yapmanızdır. Barındırma olarak açıklanabilen hosting konusunda alacağınız hizmetin size fayda sağlaması için bu konuda kaliteli hizmet sunan firmalar arasından seçim yaparak onunla anlaşma yapmanız gerekir. Web sitesinden yayınlanacak olan resim, sayfa veya dokümanların internet kullanıcılarının ulaşabileceği bir bilgisayarda tutulması işleminde hosting yani barındırma denilir.

DEVAMI
04
16 Nisan
ASP mi PHP mi?

ASP mi PHP mi?

“ASP mi, PHP mi?” sorusuna yanıt verebilmek için öncelikle “PHP nedir?” ve “ASP nedir?” soruları yanıtlanmalıdır. PHP, bir programlama dilidir. Sanal bölgelerde geliştirme için tasarlanmıştır. HTMAL içerisinde gömülü bir programlama dilidir. Birden fazla kod oluşturmak yerine tek bir kod yazarak ve yazdığınız o kodu HTML içerisine gömerek bir HTML kodu oluşturulmaktadır. Kullanıcı tarafından değil, sunucu tarafından çalıştırılan bir dildir. Kodu yazıp sunucunuzda çalıştırdığınızda bu kod sadece sunucu tarafından görülür ve kullanıcı tarafından görülmez. Yeni kullanıcılar tarafından da çok kolay ve basit bir biçimde öğrenilmektedir.

Şimdi sıra ASP’nin ne olduğunu öğrenmeye geldi. Web sayfaları üretmek için geliştirilmiş bir programlama dilidir. Microsoft tarafından geliştirilmiştir. Açılımı “aktif sunucu sayfaları”dır. IIS bünyesinde çalışır. İçerisinde özel nesneler ve kodlar bulunur. İstemci tarafından sayfalar istendiği zaman sunucu ASP içindeki kodları işleyerek istemciden istenilen bilgiyi oluşturur, daha sonra da gönderme işlemini yapar. Bilgi çoğu zaman HTML olarak gönderilir. HTML ile birlikte bir grafik dosyası da oluşturulabilir ve istemciye yollanabilir. “ASP nedir?” sorusuna açıklık kavuşturduğumuza göre, “ASP ne işe yaramaktadır?” sorusuna bakalım şimdi de. Web sayfasında bulunan içeriği değiştirmek istediğiniz zaman devreye girer ve gerekli değişikliği yapar.

DEVAMI
05
04 Şubat
İnteraktif Cd Tasarımı

İnteraktif Cd Tasarımı

Interactive cd size sınırsız görüntü, yazı ve ses imkanı sunacaktır. Bütün firmanızı tek bir cd ile fuarlarda, seminerlerde, müşteri görüşmelerinde yüksek kaliteyle temsil edebileceksiniz. Gelişmiş dünya ülkelerinde artık klasik kataloglar yerine interaktif, çarpıcı ve dikkat çekici cd kataloglar kullanılmaktadır. Periyodik olarak güncelleştirilecek bir katalog, en etkili reklam aracınız olacaktır. Çok sayıda ürünü bir katalogda sunma imkanı veren Cd Katalog, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerinize firmanızı ve ürünlerinizi tanıtmanın, onların bu ürünlere ulaşmasını sağlamanın en pratik yoludur.Firmanızı ve ürünlerinizi tanıtmanın, onların bu ürünlere ulaşmasını sağlamanın en pratik yoludur.

DEVAMI
06
04 Şubat
Multimedya CD Tasarımı

Multimedya CD Tasarımı

Sürekli gelişen bilgisayar teknolojisinin yanında CD-ROM (cd sürücüsü) de hak ettiği yeri edindi ve hemen hemen bütün bilgisayarlarda yıllar önce yerini aldı. Bu değişimle birlikte yeni reklam yöntemleri de doğmaya başladı. Bu reklam yöntemleri tanıtım ve sunum cdleri olarak adlandırılabilir. Tanıtım cdleri sınıfının en yaygın olanı ise multimedia cd olarak gözükmektedir.Mnc Ajans internet ve reklam hizmetleri olarak size yapmış olduğumuz internet sitesini cdlere yüklüyoruz. Bu cdlerin üzerine ve kapaklarına Logonuzu ve istediğiniz yazıları baskı sistemiyle yerleştiriyoruz.

DEVAMI
07
04 Şubat
Logo Tasarımı

Logo Tasarımı

Logo tasarımı markanızın akılda kalıcılığında en önemli etkenlerden biridir. Bu nedenle amatör logo tasarımları markanıza olumlu değil olumsuz etikler yaratacaktır. Kurumsal kimlik çalışmasında bir tüm renk ve çalışmalar logo üzerinden şekillenmektedir. Logo kuruluşun piyasadaki yüzüdür. Mnc Ajans grafik tasarım ekibi profesyonel logo tasarımı ile bir çok markanın logo çalışmalarını yapmıştır.Türkiye' de bir çok firma logolarını matbaa vb. basım yerlerinde basit bir harf sistemi ile yaptırmaktadır.

DEVAMI
08
04 Şubat
tr Domainler İçin Gerekli Belgeler

tr Domainler İçin Gerekli Belgeler

tr uzantılı alan adları ODTÜ üzerinden verilmektedir. ODTÜ bir çok alan adının tescili için bazı belgeler istemektedir. Her uzantının talep edilen belgeleri farklıdır çünkü tr uzantılı alan adları belirli kuruluşlara verilebilmektedir. Örnek olarak gov.tr uzantıları sadece devlet kuruluşlarına verilmektedir.

DEVAMI
09
04 Şubat
Domain Uzantıları

Domain Uzantıları

Web sitelerini yapılma amacına göre ayırmak için alan adı uzantıları kullanılmaktadır. Bu alan adı uzantıları ve anlamları aşağıda belirtilmiştir.Dünyada yüzlerce alan adı uzantısı bulunmaktadır. Burada en çok kullanılan uzantılar ve kapsadıkları alanı görmektesiniz. Her ülkenin bu domainlere ek olarak kendi uzantıları ulunmaktadır. Aşağıda bu uzantıları inceleyebilirsiniz.

DEVAMI
10
04 Şubat
Domain Sorgulama

Domain Sorgulama

Mnc Ajans’ in hosting ve domain satış sitesi olan www.mncajans.com sitesi üzerinden domain sorgulama yapabilir müsait olan domaini (alan adını) hemen online olarak sipariş verebilirsiniz. Ödemeyi ister kredi kartınızla ister banka havalesi ile yapabilirsiniz. Aynı zamanda dolu olan bir alan adının hangi tarihte alındığını, kim tarafından alındığını ve süresinin ne zaman dolduğunu da görebilirsiniz.Bir çok kullanıcı hosting sorgulama şeklinde de bir arama yapmaktadır. Ancak hosting sorgulama diye bir sistem yoktur. Bir web sitesinin hangi ip adresinde çalıştığı, hangi ülkedeki sunucularda olduğu görülebilir bu da yine domain sorgulama işlemi ile yapılabilmektedir.

DEVAMI