01
18 Nisan
Yüksek Güvenlikli Hosting

Yüksek Güvenlikli Hosting

Hosting internet üzerinden yapmış oldukları web sitelerindeki bilgilerin barındırılması işlemidir. Paket halinde alacağınız hizmet sayesinde web siteniz için gerekli olan bütün işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Hızlı bir bağlantı ile yüksek bant genişliği ile hizmet verilir. Barındırma olarak açıklanabilen hosting konusunda alacağınız hizmetin size fayda sağlaması için bu konuda kaliteli hizmet sunan firmalar arasından seçim yaparak onunla anlaşma yapmanız gerekir. Hosting firmasından alacağınız hizmet sayesinde istediğiniz gibi web sitenizi yayına sokarak bu şekilde arama motorundan yapılan aramalar sonucunda kolayca bulunmasını sağlayabilirsiniz. Hosting hizmeti almak için ilk olarak bu konuda kendinizde yeterli donanıma sahipseniz işlemlerinizi kendinizde yapabilirsiniz. Sitenizin çalışması için hazırlanmış olan dosyaların saklanması için ihtiyacınız olan alan sizlere hosting hizmeti veren firmalar tarafından sağlanır. Yüksek güvenlikli hosting hizmeti sayesinde daha güvenli olacak şekilde web siteniz üzerinden istediğiniz gibi işlem yapma imkanı bulabilirsiniz. Bu konuda hosting firmalarından yardım alınarak bu şekilde daha güvenli bir web sitesi oluşturulabilir. Bu durumda hosting firmalarından alınacak olan hizmet sayesinde daha etkili sonuçlar elde edilir.

DEVAMI
02
18 Nisan
SQL Nedir?

SQL Nedir?

Programlama dili olarak bilinmektedir. Aslında bir programlama dili değildir. Aslında bir veritabanı yönetim sistemidir. Yalnızca veritabanı üzerinde işlem yapılmasını sağlayan bir alt dildir. “SQL Nedir?” sorusuna yanıt alabilmek için veritabanının ne olduğunun bilinmesi ve veritabanının ne işe yaradığının anlaşılması gerekir. Veritabanı, bilgisayarda, bilgilerin kategorize edilerek depolandığı bir alandır. Bilgi artışı verilerin sınıflandırılıp ayrıştırılarak depolanmasını zorunlu hale getirmiştir. Depolama için dosya-işlem sistemi mevcut ise de bu yöntem yeterliliğini günümüzde kaybetmiş ve daha geniş bir bilgi depolama yöntemine ihtiyaç duyulmuştur. Cep telefonlarındaki kişi rehberi bu konu için verilebilecek en güzel örnektir. Ayrıca üyelik sisteminin bulunduğu web sayfalarında üye bilgileri de bu konuya güzel bir örnek teşkil etmektedir. Bilgilere ulaşıp onları düzenleme işlemeni bu alanı kullanarak yaparız. Bu alanda ayrıca birbiri ile ilişkili bilgileri bir araya getirip güncelleme de yapılabilmektedir. Veriler dağınık olarak yer alırlar. Veritabanın da ise bu bilgiler düzenlenerek depolanmaktadır.

DEVAMI
03
18 Nisan
GOOGLE Adwors Nedir

GOOGLE Adwors Nedir

Ticarette yarış ve rekabetin daha da kızıştığı bu yüzyılda rekabette en büyük silah reklamlardır. İçinde bulunduğumuz çağ ise internet çağıdır. Ticaretin bile internete taşındığı bu zamanda reklamlar da bu işten nasibini almış ve reklam verme işi de artık internet dünyasında yerini almıştır. İnternette reklam verme işi daha kolay olmaktadır aslında. Google Adwords bu konuda çabucak yardımınıza yetişmektedir. Peki, Google Adwords nedir? Reklam işinizi internetin en güçlü arama motoru olan Google’ın üstlenmesidir. Yani, siz reklamınızı Google’a tanıtıyorsunuz o da bu işi sizin için sınırsız olarak ve zahmetsizce yürütmektedir Yer, zaman, süre tanımadan reklamınızı yapan Adwords, sizin isminizle reklamınızın ismini eşleştirerek arama sayfalarının üst sıralarına taşımakta, sonuç sayfasının en altına da bu ibareyi ekliyor ve reklam işinizi geniş bir yelpazeye yaymaktadır. Zaten Gooogle, bütçesinin %90’dan fazlasını reklam işlerinden elde etmektedir.

DEVAMI
04
18 Nisan
Web Ajansı

Web Ajansı

Reklam ajansının dijital ortamda iş yapan türlerine web ajansı denir. İster televizyonda, ister dergi ve gazetelerde, isterse bilbord çalışmalarında olsun her yerde gördüğünüz reklamların hepsi belirli reklam ajansları tarafından yapılmaktadır. İş hayatında yer alan herkes sadece ürünlerini veya hizmetlerini reklama konu ederken reklam ajansları şirketin veya üreticilerin şahsını reklam unsuru yapar. Web ajansları kısaca şirketlerin satış politikaları ve tüketicinin ihtiyaçları doğrultusunda profesyonel olarak reklam kampanyası yapan kurumlardır. Genel olarak asıl işleri reklam satmaktır. Reklam ajanslarında önemli olan yaratıcı olması, tasarımcılarının kaliteli iş yapması ve müşterileri ikna edebilir bir güçte hizmet vermesidir. Hangi tür bir kitleye hitap edecekse o kitlenin özelliklerini çok iyi bilmeli, her açıdan güven verebilen ürün ve hizmetleri oluşturabilmelidir. Aslında en büyük görevi üretici ile tüketici arasındaki bağlantıyı kuvvetlendirmektir.

DEVAMI
05
18 Nisan
Responsive Web Tasarım

Responsive Web Tasarım

Web tasarımı gelişen teknoloji ile birlikte oldukça önem kazanan bir şey haline gelmiştir. Bu nedenle de firmalar ya da resmi kurumlar internet üzerinden milyonlara ulaşmaya çalışmaktadır. Bunu yapabilmek ve kişilerin dikkatini çekebilmek adına web tasarımına son derece önem vermeleri gerekmektedir. Web tasarımı anlamında ise çalışma yürüten birçok firma bulunmaktadır. Bu firmaların kullanmakta oldukları tasarım yollarından bir tanesi olarak ise responsive tasarım işlemini söyleyebiliriz. Responsive tasarım, uyumlu ve dikkatli web tasarımı anlamına gelmektedir. İlk olarak bu tasarım şeklinin 2010 senesinde ortaya çıkarıldığını söyleyebiliriz. Responsive site özelliğine sahip bir yere tıkladığınızda ise bu web adresindeki resimlerin ve grafiklerin son derece gelişmiş olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca mobil cihazlarınızdan bu özelliğe sahip aynı web adresine girdiğinizde ise oradaki yazıların ve resimlerin cihazınıza tam ekran modunda sabitlendiğini fark edeceksiniz. Tüm bu nedenlerden ötürü de responsive site yapımı hizmetinden yararlanmanız –eğer bir web sitesi kurmak istiyorsanız- oldukça gereklidir.

DEVAMI
06
16 Nisan
Mobil Web Tasarım

Mobil Web Tasarım

Web sitelerinin telefonlara uygun olarak hazırlanmış olanlarına mobil site denir. Telefonlarda internet kullanımının artmasına, gelişen teknoloji ile internetin cep telefonlarında kolayca ve yaygın olarak kullanılmaya başlaması ile mobil site kullanımı da artmıştır. Ancak, var olan siteler yeni teknoloji ile uyumlu olmadığından sorunlar yaşanabilmektedir. Bir site, cep telefonlarında görüntülenebilmesine rağmen her özelliği ile cep telefonunda çalışmayabilir. İşte bu durumda pratikliği sağlamak adına küçük ekranlara uygun olabilecek mobil site tasarlanması zorunludur. Bu zorunluluk mobil tasarım yapmayı da beraberinde getirmiştir.

Mobil web site tasarlanarak, tüm ekran ebatlarına uygun site yapmak demektir. Adından da anlaşılacağı gibi cep telefonlarında uygulanan tasarımdır. Sadece cep telefonlarında da değil tabletlerde de uygulanan bir tasarımdır ve responsive web tasarım adını da almaktadır. Telefon ve tablet gibi araçların çözünürlüğü duyarlılık gerektirmektedir.

DEVAMI
07
16 Nisan
Responsive Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Responsive Web Sitesi Nasıl Yapılır?

Web sitesi hazırlamak isteyenler bu konu da farklı seçimler yapabilirler. Hazırlanacak olan web sitesi içerik açısından farklı web tasarımları ile oluşturulabilir. Responsive web sitesi nasıl yapılır? Merak edenler bu deyimi oldukça sık duymuş olabilirler. Günümüzde web siteleri masaüstü bilgisayar veya laptop üzerinden rahatlıkla açılarak kullanılabiliyor. Uyumlu oldukları için bu cihazlar üzerinden sorun yaşanmadan kullanım imkanı bulunmaktadır. Ama son zamanlarda akıllı telefon ve tablet gibi cihazların kullanım oranı da oldukça arttı. Web sitesi hazırlanırken bu şekilde responsive web sitesi tasarımı ile bu cihazlar üzerinden de görülebilecek şekilde tasarımlar yapılmaktadır. Bu sayede aynı siteden her cihaz üzerinden sorun yaşanmadan rahatlıkla görüntülenebilir. Bu şekilde web tasarımı yapılırken kodlamalar buna uygun olacak şekilde hazırlanır ve uygulama ile tablet veya akıllı telefonlar üzerinden de sitelerin görüntülenmesi için işlemler yapılır. Gelişen sistemler içerisinde web tasarımı kavramı da gelişerek farklı boyutlar kazandı. Bu durumda yapılacak olan işlemler sonucunda hazırlanacak olan web sitesinin her cihaz üzerinden görüntülenebilir olması daha etkili olmasını sağlar.

DEVAMI
08
16 Nisan
Web Sitesi Yenileme

Web Sitesi Yenileme

Var olan web sitenizi yeniden tasarlamak isterseniz bu durumda web sitesi yenileme seçeneği ile yeniden web sitenizi geliştirerek düzenleyebilirsiniz. Web siteniz güncel değilse bu durumda yeniden güncellemek için tasarlama yaparak daha gelişmiş bir web sitesine sahip olabilirsiniz. Yeni tasarlanmış olan bir web siteniz olması durumunda ziyaretçiler sitenizi daha fazla ziyaret edebilir ve daha fazla bilgi almak için tercih edebilirler. Web sitenizi güncel tutmanız daha olumlu geri dönüşler almanıza yardımcı olur. Web sitenizin görünümü profesyonel değilse bu durumda da yeniden düzenleme yaparak daha profesyonel görünümü olan bir web sitesi hazırlayabilirsiniz. Demode kalmış web sitesi görünümü ile ziyaretçilerin dikkatini çekmeyi başaramayacağınız için rakiplerinizin daha iyi bir web sitesi olması durumunda ziyaretçiler haklarını onlardan yana kullanabilirler. Ayrıca yasaklanmış olan kodlar nedeni ile arama motoru tarafından engellenebilirsiniz. Zamanı geçen kodlar da web sitenizin arama motorunda okunmasını zorlaştıracağından bu durumda yeniden düzenleme yapmanız daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olacaktır. Teknolojiyi kullanarak web sitenizi yenilemeniz sayesinde yeni kodlar ile arama motorunda daha ön planda olabilir ve aramalar da kolayca çıkabilirsiniz.

DEVAMI
09
16 Nisan
Seo nedir?

Seo nedir?

Artık bilgi almak için internet farklı alanlarda en hızlı sonuç alınmasını sağlayan bir araçtır. İnternet hemen hemen her evde olan ve gün içinde devamlı olarak bir şeylerin yapılmasına imkan sağlayan bir ulaşım aracı olarak da düşünülebilir. Arama motorunda aradığınız soruların cevaplarını bulurken sıralama genel olarak daha sık tercih edilen web sitelerinden başlatılır. Yaygın olarak kullanılan arama motorları arasında özellikle google, yahoo veya yandex gibi seçenekler bulunuyor. Arama motorları sadece bilgi alma konusunda değil internet üzerinden yapmak istediğiniz her işlem için sizlere arama yapma imkanı sağlar. İnternet üzerinden arama motoru ile arama yapılması halinde seo çalışmaları iyi olan web siteleri ilk sırada karşınıza çıkar. Seo nedir? Bilmeyenler yazımızdan bunu kolayca ve detaylı olarak öğrenebilirler. İnternet üzerinden arama yaparken aradığınız seo danışmanının web sitesinin ilk sayfa da değil de daha sonraki sayfalarda olması daha kendisine faydası olmayan bir firma ile çalışma yapma aşamasında olduğunuzu gösterir. Sizlerde web sitenizin daha üst sıralarda çıkmasını istiyorsanız bu durumda yapmanız gereken bir seo firması ile anlaşarak bu sayede size web sayfanız konusunda yapılacak olan çalışma ile yardımcı olmalarını sağlamaktır.

DEVAMI
10
16 Nisan
Sosyal Medya Marka Yönetimi

Sosyal Medya Marka Yönetimi

Teknolojik gelişmelerin etkisi sonucu yaygınlaşan internet sayesinde kullanıcı sayısı bir hayli artmış durumda. Tabi bu durumdan etkilenen sadece insanlar değil elbette. Pazarlama olanağını en iyi şekilde yansıtan interneti ürünlerini ve hizmetlerini satmak için kullanan büyük küçük pek çok şirket de bu etkileşim içerisinde yer alıyor. Çünkü internet üzerinden belli kitlelere ulaşmak klasik yöntemlerden daha kolay ve daha az masraflı. Üstelik hedefe ulaşmanızda oldukça etkili bir yöntem ve hata payı çok az. Marka adını dünya genelinde duyurmak isteyen firmalar sosyal medyanın tüm nimetlerinden faydalanarak bu işi başarıyor. Sosyal medya marka yönetimi konusunda uzmanlaşanlar tarafından alınan yardımlarla doğru ve kesin işler yapan işletmeler bu durumdan çok memnun.

Sosyal medya marka yönetimi konusunda destek alan en önemli sektörlerden birisi turizm sektörü. İnternet kullanımının ve sosyal medyanın en etkili olduğu alanlardan biri olması bunun sebeplerinden. Mesela tatil için bir yere gideceksiniz ve kendi bütçenize ve standartlarınıza uygun bir otel arıyorsunuz. Yeri belirlediniz ancak otele daha karar vermediyseniz mutlaka sosyal medya araçlarını kullanarak bir araştırma yaparsınız.

DEVAMI