01
18 Nisan
Kampanya Planlama

Kampanya Planlama

Google AdWords ile reklam veya kampanyalarınızı yönetebilir ve bu şekilde etkili sonuçlar alabilirsiniz. Kampanya hazırlayarak bu şekilde istediğiniz gibi Google üzerinden yayınlayarak müşterilerinizden nasıl dönüşler yapıldığını da öğrenebilirsiniz. Kampanya planlama ile yapacağınız kampanyayı kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bunun için yapacağınız ilk işlem özelleştirme için sistemden kampanyanıza isim koymaktır. Kampanya ayarları ile istediğiniz gibi kampanyanızı ayarlayarak bu şekilde yayınlayabilirsiniz. Koyduğunuz isim dikkat çekici olmasına dikkat edin. Seçtiğiniz kampanya ayarları ile istediğiniz gibi bütün kampanyalarda aynı şekilde ayarların uygulanmasını sağlayabilirsiniz. Seçtiğiniz kampanyaların türüne göre belirlediğiniz ayarlar düzeltilerek bu şekilde yeniden uygulanır. Kampanyalarınızı yönetmek amacı ile sistemden bu konuda yardım alarak bu şekilde kampanyalarınızın ne kadar etkili olduğunu kolayca öğrenebilirsiniz. Yapacağınız her kampanya için aynı şekilde planlama yapabilir ve bu şekilde istediğiniz gibi etkili olacak şekilde kampanyalarınızı internet üzerinden yayınlayabilirsiniz. Markanızı tanıtmak amacı ile Google AdWords ile internet üzerinden reklamlar yayınlanabilirsiniz. Google AdWords reklamlar ile markanızın reklamlarını sizlerde internet üzerinden yapabilir ve bu şekilde sonuç alabilirsiniz. Google AdWords reklamları ile markanızı daha iyi bir şekilde tanıtmak için yapmanız gereken bu konuda en doğru şekilde hesaplama yaparak doğru şekilde reklam yapmanıza yardımcı olur.

DEVAMI
02
18 Nisan
Sosyal Medya Araçları

Sosyal Medya Araçları

Sosyal medyayı etkili kullanmak için yapmanız gereken bazı durumlar bulunur. Sosyal medya platformlarınızın daha kaliteli şekilde tasarlanması halinde daha fazla kitleyi hitap edeceğinden bu şekilde ihtiyaç duyduğunuz gelir dönüşleri alabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz birbirinden farklı seçenekler arasından kaliteli hizmet sunan seçimler arasından uygun olan seçimleri değerlendirerek bu şekilde hizmet talep edebilirsiniz. Yapılan işlemler sonrasında geri dönüşleri hızlı bir şekilde alabilir ve bu sayede etkilerini kısa sürede hissedebilirsiniz. Kısa sürede yapılacak olan geliştirme veya iyileştirme işlemleri ile verimli şekilde düzeltmeler yapılarak bu şekilde sizlere sosyal medya alanında kaliteli kullanım imkanı sağlanır. Sosyal medya ajansı ile anlaşmamız durumunda iş veya özel amaçlı olarak kullandığınız sosyal medya platformları uzman kişilerin yönetmesini sağlayabilirsiniz. Geliştirme konusunda sosyal medya uzmanı tarafından yapılacak olan işlemler sosyal medya platformlarınızın daha etkili kullanılmasını ve bu şekilde olumlu dönüşler yapılmasını sağlar. Sosyal medya kullanıcıları bunun için farklı araçlar üzerinden paylaşımlarını yapabilirler. Sosyal medya araçları Frostbox, Statigram, Mention, Youtube Slow Motion, Spirit, Auto Awesome, 8 mm Vintage Kamera, Tagboard, Steady Demand olarak belirtilebilir. Her bir araç farklı bir sosyal medya platformu için kullanılabilir.

DEVAMI
03
18 Nisan
HTML Nedir?

HTML Nedir?

HTML işaretleme dili olarak web sayfalarında kullanılır. Hazırlanan bu kodlar web tarayıcıları tarafından anlaşılarak bu şekilde görsel web sayfalarına dönüştürülür. HTML için programlama dili denilemez. Bu şekilde bir işlevi yoktur. HTML nedir? Diyenler için işaretleme dili olarak en kısa hali ile yanıtlamak mümkündür. HTML yazı, video veya görsel öğelerin sayfa içerisine yerleştirilmesine ve istenildiği gibi konumlandırılmasını sağlar. Aynı zamanda hazırlanan sayfaların web tarayıcısında düzgün bir şekilde görülmesini sağlar. Son olarak da arama motorlarına web sayfası hakkında bilgi verilmesini sağlayan bir dildir. HTML ile web sayfası hazırlamak isteyenlerin bu durumda bilgisayarlarına program yüklemelerine gerek olmadan işlem yapma kolaylığı vardır. HTML sayfası oluşturmak için not defteri, wordpad veya word dosyası bunun için yeterli olacaktır. Kodları yazarken istenilmesi durumunda daha hızlı işlem yapmak veya doğru yazmak için farklı programlar kullanılabilir. Bu sayede işlemler daha hızlı yapılarak istenildiği gibi kodlama yapılabilir. Hazırlanan dosyalar kayıt edilirken html, htm veya xhtml uzantısı ile kayıt edilmesi gerekir.

DEVAMI
04
18 Nisan
Responsive Web Tasarım

Responsive Web Tasarım

Web sitesi hazırlarken özellikle internet üzerinden yapılan aramalarda daha ön planda bir web sitesine sahip olmak isteyenler bu konuda dikkatli şekilde tasarım ve iyileştirme işlemlerini yapmaları gerekir. Günümüzde web siteleri masaüstü bilgisayar veya laptop üzerinden rahatlıkla açılarak kullanılabiliyor. Bu durumda yalnızca web sitelerine bilgisayarlar üzerinden girildiğinden her ortamda girişler mümkün olmaz. Responsive web tasarım ile bu konuya etkili bir çözüm getiriliyor. Son zamanlarda akıllı telefon ve tablet gibi cihazların kullanım oranı da oldukça arttığından bu cihazlar üzerinden de web sitelerinin kullanılabilir olması daha sık giriş yapılmasını sağlar. Web sitesi hazırlanırken bu şekilde responsive web sitesi tasarımı sayesinde istenildiğinde bu cihazlar üzerinden de görülebilecek şekilde tasarımlar yapılmaktadır. Bu şekilde yapılan tasarım sonucunda web siteleri her zaman akıllı telefon ve tabletler ile açılarak görülebilir hale geliyor. Bu sistem sayesinde aynı siteler her cihaz üzerinden sorun yaşanmadan rahatlıkla görüntülenebilir. Responsive tasarım yapılırken kodlamalar buna uygun olacak şekilde hazırlanır ve uygulama ile tablet veya akıllı telefonlar üzerinden de sitelerin görüntülenmesi için işlemler yapılır. Yapılacak olan işlemler sonucunda hazırlanacak olan web sitesinin her cihaz üzerinden görüntülenebilir olması daha etkili olmasını sağlar.

DEVAMI
05
18 Nisan
Mobil Web Tasarım

Mobil Web Tasarım

Bilgisayarda ekranın büyüklüğüne bağlı olarak web siteleri rahatlıkla görüntülenebilmektedir. Ancak tablet ve cep telefonları bilgisayar gibi büyük ekrana sahip değildir ve ekran çözünürlüğü o kadar yüksek değildir. İşte, web sitelerinin bu ekran küçüklüğü ve düşük çözünürlüğe göre ayarlanması sonucu mobil site oluşur. Web tasarımı, sadece sunum ile görselliğe dayandığından çok daha kolay ve basit şekilde yapılan işlemler bütünü iken web yazılımı daha kmncşık, uzmanlık isteyen bir işlemler bütünüdür. İşlevsel olan sitelerde yazılım tasarımdan çok daha önemli ve ön plandadır. Bir site, cep telefonlarında görüntülenebilmesine rağmen her özelliği ile cep telefonunda çalışmayabilir. İşte bu durumda pratikliği sağlamak adına küçük ekranlara uygun olabilecek mobil site tasarlanması zorunludur. Bu zorunluluk mobil tasarım yapmayı da beraberinde getirmiştir.

DEVAMI
06
18 Nisan
E-Ticaret Nedir?

E-Ticaret Nedir?

E-ticaret günümüzde sıkça kullanılan terimler arasında bulunuyor. Bu duruma e-ticaret nedir? İnternet ortamında gerçek veya sanal ürünlerin para ile satılması durumuna e-ticaret denir. Elektronik ortamda olması nedeni ile ticaretin elektronik hale geldiği halidir. Günümüzde bu alanda oldukça fazla firma satışlarını yapmaktadır. Bu sayede alışveriş yapmak isteyenler aradıkları kategorilerde binlerce farklı ürün seçeneğini internetten online alışveriş sitelerinden kolayca bulabiliyor. E-ticaret sistemi sizlere oldukça fazla fayda sağlayabilir. Devamlı olarak hizmet verilen bu alanda kolayca alışverişler yapılarak bu şekilde ürünler teslim alınabilir. Yapılan alımlar kargo ile teslim edildiğinden bu konuda sorun yaşanmadan da sonuç alınabilir. Zahmetsiz alışveriş seçeneği ile hizmet veren bu alışveriş siteleri aradığınız her ürünü internet üzerinden bulma imkanı sağlar. Bu şekilde gün içinde 7/24 alışveriş yapma imkanı sağlandığından bu sitelerin geri dönüşleri de oldukça iyidir. Nerdeyse her web sitesi üzerinden sanal olarak alışveriş imkanı bulunuyor. Bu sayede satış yapmak isteyenler elektronik ortamdan ürünlerini rahatlıkla satabiliyor.

DEVAMI
07
18 Nisan
DNS Nedir?

DNS Nedir?

DNS nedir? Bilmeyenler için yazımız DNS hakkında açıklamalar yer almaktadır. DNS açılım olarak domain name system yani alan adı olarak kullanılır. Web sitesi hazırlamak isteyenler bu durumda ilk olarak yapmaları gereken işlemler arasında alan adı seçimi yapmaları gerekir. Alan adı seçilirken daha dikkat çekmesi için firmayı veya kişisel web sitesini daha fazla tercih edilecek şekilde yansıtması gerekir. İnternete bağlı olan hizmetler, bilgisayarlar veya kaynaklar için belirlenen hiyerarşik bir dağılım ile bu şekilde alan adları alınır. Alan adı alınırken basit ve insanlar tarafından kolaylıkla anlaşılır olmasına dikkat edilmesi gerekir. Akılda kalır bir alan adı alınması daha fazla etkili olmasını sağlayacaktır. Bu şekilde alınan alan adları ile bilgisayarlar tarafından anlaşılan sayısal adresler yanı IP adresleri ile sistem oluşturulur. DNS kullanımı bilgisayar için değilse daha çok insanlar için önemli olmaktadır. Alan adı alınırken daha önce kullanılmış olan alan adlarına göre sorgulama yapılarak bu şekilde uygun olabilecek ve kullanılabilecek olan alan adları araştırılarak seçimler yapılabilir. Seçeneğiniz alan adı yani DNS web sitelerinde kullanılması gereken bir sistemdir. Arama motorunda arama yapılırken bu şekilde belirlenen alan adına göre aramalar yapılabilir.

DEVAMI
08
18 Nisan
Web Yazılım

Web Yazılım

Web yazılımın ne olduğunu anlamak için öncelikle “yazılımı” n ne olduğunu bilmek gerekir. Yazılım bir programla dilidir. Arka planda çalışır ve bir sorguyu döndüren işlemlerin yapılabilmesine aracılık etmektedir. Çok geniş bir iş alanına sahiptir. Veritabanındaki verileri listeleme, yeni veri girişini sağlama, verileri çekmek vs. gibi geniş bir alanda iş yapar. Web siteleri ile ilgili veri girişleri yapılırken işte bu yazılımdan faydalanılır. Sitelerle ilgili veri yazma, veri çıkışı yapma gibi işlemlerin yapıldığı ve geri planda çalışan bu işlemlere de web yazılım denilmektedir. Daha anlaşılır bir tanımla web yazılımı, bir sitenin hazırlık aşamasında sitenin iskeletinin oluşturulma sürecidir. Site ile ilgili diğer tüm detaylar bu iskelet üzerine inşa edilir ve sitenin tüm fonksiyonlarını oluşturur.

DEVAMI
09
18 Nisan
Her Siteye Seo Yapılır Mı?

Her Siteye Seo Yapılır Mı?

Seo çalışmaları yani arama motoru optimizasyonu web sitelerinde yayınlanan içeriklerin daha dikkatli hazırlanmasını ve bu şekilde web sitesinin daha sık tercih edilmesini sağlar. Her siteye seo yapılır mı? Diye merak edenler bu konuda yaptıkları çalışmalar ile kendi sitelerini rakip firmalara göre daha üst seviyelere taşıyabilirler. Yapılan seo çalışmaları özellikle en sık kullanılan Google arama motorunda etkili olduğundan bu şekilde diğer arama motorları içinde kullanılabilir. Seo çalışmaları için yayınlanacak olan yazıların daha dikkatli hazırlanması ve bu şekilde Google tarafından istenildiği gibi içerikler hazırlanması gerekir. Seo çalışmaları için seo uzmanı tarafından yardım alınarak bu şekilde daha hızlı ve kolayca yapılan doğru hamleler ile sonuç elde edilebilir. Zamanla devam eden seo çalışanları ile aynı şekilde web sitesinin daha üst sıralarda çıkması ve bu şekilde kaliteli olduğunun bilinmesi ile tercih edilmesi sağlanabilir. Sizlerde web sitenizin daha üst sıralarda çıkmasını istiyorsanız bu durumda yapmanız gereken bir seo firması ile anlaşarak bu sayede size web sayfanız konusunda yapılacak olan çalışma ile yardımcı olmalarını sağlamaktır.

DEVAMI
10
18 Nisan
Veritabanı Nedir?

Veritabanı Nedir?

Veritabanı, bilgisayarda, bilgilerin kategorize edilerek depolandığı bir alandır. Bilgi artışı verilerin sınıflandırılıp ayrıştırılarak depolanmasını zorunlu hale getirmiştir. Depolama için dosya-işlem sistemi mevcut ise de bu yöntem yeterliliğini günümüzde kaybetmiş ve daha geniş bir bilgi depolama yöntemine ihtiyaç duyulmuştur. Cep telefonlarındaki kişi rehberi bu konu için verilebilecek en güzel örnektir. Ayrıca üyelik sisteminin bulunduğu web sayfalarında üye bilgileri de bu konuya güzel bir örnek teşkil etmektedir. Bilgilere ulaşıp onları düzenleme işlemeni bu alanı kullanarak yaparız. Bu alanda ayrıca birbiri ile ilişkili bilgileri bir araya getirip güncelleme de yapılabilmektedir. Veriler dağınık olarak yer alırlar. Veritabanın da ise bu bilgiler düzenlenerek depolanmaktadır.

DEVAMI